60 000 tonų mažiau išmetamo anglies dioksido

JOHN DEERE nuo 2013 m. siūlo telematikos sistemą miško technikai. Šiuo metu prie šios sistemos prijungta daugiau kaip 10 000 mašinų, kurios priklauso maždaug 2 500 skirtingų klientų. Kadangi duomenys renkami jau kelerius metus, galima palyginti naujesnių ir senesnių modelių miško techniką.

Duomenys rodo, kad G serijos ratinės medkirtės vieno kubinio metro medienos paruošimui sunaudoja vidutiniškai 16 % mažiau degalų nei E serijos medkirtės. Tai reiškia, kad vien 2021 m. į aplinką buvo išmesta 60 000 tonų mažiau anglies dioksido.

Šis poveikis prilygsta daugiau kaip 35 000 vidaus degimo varikliais varomų automobilių pakeitimui elektromobiliais.

Skirtumai tarp E ir G serijos medkirčių priklauso nuo jų dydžio ir nuo regiono, kuriame dirba. Akivaizdu, kad patobulėjimą lemia daugybė veiksnių – nuo techninių atnaujinimų iki programinės įrangos panaudojimo ir didesnio našumo, atsirandančio dėl geresnės miško technikos kokybės. Operatoriaus įgūdžiai taip pat labai įtakoja produktyvumą. Visų šių veiksnių visuma reikšmingai sumažina anglies dioksido išmetimą, tai įrodo faktiniai duomenys, surinkti iš tūkstančių mašinų.

 

Visą straipsnį skaitykite čia (anglų kalba)

Atgal