Kada geriausia atlikti miško kirtimo darbus?

Kada geriausia atlikti miško kirtimo darbus?

Miško kirtimo darbai neturėtų būti atliekami skubotai: pirmiausia svarbu pasidomėti konkrečioje vietovėje esančia fauna ir flora. Gamtos tausojimas šiandien yra neatsiejama miškininkystės dalis, todėl tam vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Prieš atliekant miško kirtimo darbus ypatingai svarbu pasidomėti šiuo metu galiojančiais įstatymais bei pagrindiniais darbų atlikimą apibrėžiančiais dokumentais. Taigi, ką svarbu žinoti apie miškų kirtimo taisykles?

Kada miškų kirtimas yra draudžiamas?

Pavasarį miške prasideda gyvūnų veisimosi periodas, todėl šiuo laikotarpiu ūkinė veikla miške yra ribojama. Miško kirtimo taisyklėse yra nustatyta, kad apsauginiuose ir ūkiniuose miškuose jaunuolynų ugdymo kirtimas yra draudžiamas nuo balandžio 1 iki birželio 1 dienos, retinimo ir einamieji kirtimai draudžiami nuo gegužės 1 iki liepos 1 dienos, o nacionalinių miškų kirtimai yra neleidžiami nuo kovo 15 iki rugpjūčio 1 dienos. Konkrečiose miškų savininkų valdose gali būti ir kitų apribojimų – apie juos galėsite sužinoti Valstybinės miškų tarnybos teritoriniuose poskyriuose.

Pagrindinis miško darbų saugos dokumentas

„Miško darbų saugos taisyklės DT 1 – 96“ šiuo metu yra pagrindinis dokumentas, kurio reikalavimų turi laikytis ne tik fiziniai, bet taip pat ir juridiniai asmenys.  Šiame dokumente yra atsakoma į įvairius medienos ruošos darbus planuojančių asmenų klausimų. Pavyzdžiui, gana dažnai yra teiraujamasi, ar privačioje valdoje atliekant miško kirtimo darbus yra reikalingas medkirčio pažymėjimas. Šiame dokumente yra pažymima, kad asmenims, neturintiems atitinkamos profesinės kvalifikacijos bei darbui numatytų drabužių yra draudžiama dirbti.

Saugumas – visuomet svarbiausia

Nors nustatytų reikalavimų ne visada yra paisoma, tačiau būtina įvertinti, kad taip yra smarkiai rizikuojama savo saugumu. Prieš imantis miško darbų visada yra svarbu tinkamai išstudijuoti miško technikos naudojimosi instrukcijas, ir vengti miško darbus atlikti pavieniui (šiuos darbus patartina atlikti bent dviese). Taip pat reikėtų įvertinti ir tam tikrus rizikos veiksnius, tokius kaip stiprus vėjas, rūkas, ir t.t. Pavojingomis zonomis yra laikoma tokia teritorija, kurios skersmuo yra du kartus didesnė nei pjaunamo medžio aukštis. Svarbu laikytis ne tik savo, bet taip pat ir aplinkinių asmenų saugumo, nes medžių kirtimas visuomet yra ganėtinai pavojingas darbas: jei medis ima virsti, esant stipriam vėjui gali kristi lūžtančios šakos, ir t.t. Tinkamas pasirengimas miško darbams visuomet gali padėti išvengti didelių nelaimių, todėl būkite atsargūs ir užtikrinkite maksimalų saugumą.

Pasirinkite tinkamą miško techniką

Numatytų darbų atlikimas visuomet yra gerokai greitesnis ir sklandesnis, jei tam yra naudojama tam tikra miško technika. Šiandien jos pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad tuomet, jei norite pasiekti kiek įmanoma geresnių rezultatų, pirmiausia įvertinkite, kokia miško technika  galėtų geriausiai atitikti jūsų poreikius, o prireikus visada yra galimybė pasikonsultuoti su specialistais, kurie atsakys į kylančius klausimus ir padės kur kas paprasčiau apsispręsti.

Daugiau informacijos apie miško techniką rasite šioje nuorodoje.

Atgal