Krautuvai

Sandėliuose naudojami krautuvai ir kita įranga

Anksčiau sunkius krovinius tekdavo tempti žmonėms arba arkliams, tačiau šiandien tai – tolima praeitis. Kroviniai keliami naudojant modernią techniką, kuri puikiai pasitarnauja dirbantiems sandėliuose ir ne tik. Įvairios įrangos pasirinkimas tikrai nėra siauras, todėl kiekvienu atveju galima išsirinkti tokią, kuri geriausiai pateisintų poreikius. Nors dažniausiu pasirinkimu tampa krautuvai, tačiau krovinių kėlimui taip pat gali būti naudojama ir kitų tipų įranga. Keliamoji įranga yra skirstoma į pagrindinę (didelio našumo) arba pagalbinę – kuri jų tinka labiausiai, priklauso nuo konkrečios situacijos.

Mažoji mechanizacija

Šiai sandėlio technikos grupei yra priskiriami rankiniai vežimėliai, platforminiai vežimėliai, rankiniai rietuvai ir kita įranga. Įprastai nedideliam sandėliui visiškai užtenka dviejų ar keturių ratų vežimėlio, kurio keliamoji galia yra iki 200 kilogramų. Jei technika bus naudojama didesniuose sandėliuose, pravartu pagalvoti apie hidraulinio vežimėlio įsigijimą. Tai – gana universali technika, kuri gali pervežti net iki 3 tonų sveriančius krovinius. Ši technika gali būti brangi (Premium), vidutinės kainos arba pigi, todėl išsirinkti tinkamą įrangą galėsite įvertinę, kokią pinigų sumą tam galite paskirti. Nors gana dažnai manoma, kad pigiai kainuojanti įranga gali greitai sugesti, tačiau tai – ne visai tiesa. Technikos tarnavimo trukmė visuomet priklauso nuo to, kaip intensyviai yra naudojama pasirinkta įranga: jei tai yra daroma reguliariai, natūralu, kad pigi technika gali greitai nusidėvėti, todėl tokiais atvejais vertėtų pasvarstyti apie aukštesnės klasės įrenginius.

Štabeliuotojai

Štabeliuotojai – tai krautuvai, kurie yra pritaikyti vien tik naudojimui sandėliuose. Palanku tai, kad ši įranga įprastai yra nedidelių matmenų, todėl ji gali būti pritaikoma net ir nedideliuose sandėliuose. Štabeliuotojai gali būti pritaikomi tuomet, kada tenka dirbti su aukštai esančiais kroviniais, kai siekiama, kad krautuvai būtų kiek įmanoma manevringesni, ir t.t.  Tokia sandėliuose naudojama įranga yra ganėtinai brangi, tad tuomet, jei ji bus naudojama paprastam krovinių pervežimui (20-30 m atstumu), vertėtų pagalvoti apie galimybę rinktis kitokio tipo techniką.

Autokrautuvai

Autokrautuvai – tai speciali technika, kuri turi šakes ar kitokią įrangą, kuri yra pritaikyta krovinių pervežimui, kėlimui bei sandėliavimui. Renkantis autokrautuvą pravartu atsižvelgti į tai, kokia yra jų keliamoji galia, koks yra jų tipas (gali būti pasirenkami šakiniai ar kito tipo krautuvai), koks numatytas kėlimo aukštis, koks yra krautuvo variklio tipas, ir t.t. Gana dažnai dėmesys krypsta ir į tai, koks yra krautuvo gamintojas: šiandien prekyboje galima rasti labai įvairių gamintojų technikos, todėl pasidomėję rekomendacijomis priimti tam tikrą sprendimą galėsite gerokai paprasčiau.

Renkantis sandėlio įrangą visada yra pravartu pasikonsultuoti su prekybininkais, kurie tikrai duos naudingų patarimų, ir padės kur kas paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Nepasimeskite siūlomo asortimento gausoje – specialistai tikrai padės kur kas paprasčiau apsispręsti!

Apie krautuvus plačiau skaitykite nuorodoje.

Atgal