MANITOU pristatė vandeniliu varomo teleskopinio krautuvo prototipą

MANITOU pristatė vandeniliu varomo teleskopinio krautuvo prototipą

Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. – „ MANITOU Group“, pasaulinė krovos technikos, kėlimo platformų ir žemės ūkio sektoriui skirtos krovos technikos gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pristatė pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia naudodamas žaliąjį vandenilį.

 

MANITOU, laikydamasi įsipareigojimų, susijusių su anglies dioksido kiekio mažinimo technologijų diegimu, kas buvo paskelbta 2022 m. sausio mėn. ir planai patvirti liepos mėn., siekdama kiekvienai savo gaminamos tehnikos naudojimo valandai 34 % mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, žengė ambicingu keliu.

Po to, kai neseniai buvo elektrifikuotas visureigių kėlimo platformų ir teleskopinių krautuvų asortimentas, kompanija taip pat ieško sprendimų naudojant vandenilio technologijas. „MANITOU Group“ mato savo elektra ir vandeniliu varomos technikos asortimentą greta, atsižvelgiant į kiekvieno vartotojo poreikius, ir turi tikslą siekti, kad nuo 2030 m. būtų parduodama 43 % mažiau teršalų išmetanti technika.

 

Vandenilinių technologijų panaudojimas

 

MANITOU grupė pristatė naują vandeniliu varomą teleskopinį krautuvą. Įrengusi savo bandymų centrą su ekologiško vandenilio stotimi, MANITOU dabar galės išbandyti visiškai naują teleskopinio krautuvo prototipą.

Pirmasis šio plano žingsnis – garantuoti technikos patikimumą realiomis sąlygomis, kartu išbandant komponentų patvarumą. Šį pirmąjį prototipą MANITOU sukūrė remdamasi esamu teleskopinių krautuvų modeliu iš savo statybinių mašinų asortimento. Krautuvas gali kelti krovinius į 14 m aukštį. Mašina bus išbandyta ir išsiųsta į statybvietes iki 2023 m. pabaigos, siekiant surinkti vertingų vartotojų atsiliepimų, norint sužinoti kaip reiktų patobulinti šį prototipą.

Šiuo metu rinkoje vertinamos dviejų tipų vandenilio technologijos – su vidaus degimo varikliu ir su kuro elementais. Pirmasis grupės prototipas sukurtas panaudojus kuro elementą, tačiau grupė pasirinks tuos sprendimus, kurie geriausiai atitiks klientų poreikius. Šis prototipas yra tik pirmas žingsnis. Per ateinančius mėnesius bus sukurtas antrasis, rotacinio teleskopinio krautuvo, prototipas.

Yra daug žaliojo vandenilio pranašumų, nes jį galima gaminti naudojant vėjo energiją, kuri visiškai neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Tai puikiai dera su MANITOU siekiu gaminti aplinkos neteršiančią techniką.

Su šiais naujais įrenginiais „ MANITOU Group“ tikisi pasiūlyti savo klientams novatoriškų sprendimų. Iki 2026 m. rinkoje pasirodys 100 % vandeniliu varomas teleskopinis krautuvas.

 

MANITOU investicijos į pažangą

 

„ MANITOU Group“ nuolat diegia naujoves. Siekdama sėkmės, grupė investuoja beveik 60 milijonų eurų per metus į visus 10 savo tyrimų ir plėtros centrų visame pasaulyje. Siekiant užtikrinti galimybę diegti naujoves, labai svarbus gamybos padalinių modernizavimas. Neseniai paskelbtas 150 mln. eurų investicijų planas gamybos modernizavimui JAV ir Prancūzijoje. 2022 m. atidaryta naujausia kėlimo platformų gamykla.

Nesvarbu, ar tai susiję su komponentų pasirinkimu, vartotojo komfortu ar darbiniais priedais technikai, naujovės yra visur. Autonominis užsakymų surinkimo robotas logistikos ir sandėliavimo sektoriui, elektrinės visureigės kėlimo platformos ir 100 % elektra varomi teleskopiniai krautuvai – visa tai yra MANITOU naujovių pavyzdžiai.

Atgal