Apie mus Kontaktai
Sekite mus:

Facebook Google+ LinkedIn Instagram

Išmanusis strėlės valdymas – IBC

JOHN DEERE 2013 m. pristatė naują medvežėms skirtą išmaniąją strėlės valdymo sistema IBC (angl. Inteligent Boom Control). Naudojant IBC strėlė valdoma tiksliai, greitai ir lengvai. Operatorius gali susitelkti į rąsto sugriebimą, o ne į strėlės judėjimą. 2017 m. IBC sistema buvo pristatyta ir medkirtėms. IBC sistema kontroliuoja strėlės judėjimo trajektoriją, bei automatiškai ją valdo.

Didesnės medkirtės su kirtimo galvos apsisukimo apsauga

 

Medkirtes 1270G su kirtimo galvomis H425 ir H424 bei 1470G su kirtimo galva H425 galima įsigyti su kirtimo galvos apsisukimo apsaugos funkcija, kai yra įrengtas IBC 3.0 ir išlyginama ir sukiojama kabina. Šis derinys užtikrina dar daugiau funkcijų, kurios palengvina medkirčių operatorių darbą. Medžio genėjimo asistentas (angl. Feeding  assistant) padeda sustabdyti kamieno genėjimą (traukimą) prie kabinos ir padeda operatoriui rasti darbo būdus, kurie išlaikytų mašiną nepažeistą. Pjovimo asistentas (angl. Sawing assistant) neleidžia pjauti prie kabinos. Šios naujos funkcijos, padedančios operatoriams dirbti, pailgina medkirtės eksploatacijos laiką ir padeda išlaikyti ją geros būklės.

 

Medkirtės IBC

 

Operatorius kirtimo galvą nustato į norimą padėtį. Jutikliai atpažįsta kirtimo galvos vietą ir sistema automatiškai pareguliuoja strėlės judėjimą bei ištraukimą. IBC veikimas medkirtėse pritaikytas prie mašinos darbo ciklo. Išmanusis strėlės valdymas pakelia darbą miško technika į visiškai naują lygį. Naudodamas medkirtės IBC operatorius valdo tik kirtimo galvą, o strėlės judėjimu pasirūpina sistema.

 

IBC sistemos privalumai medkirtėse

Paprastumas – IBC išmaniai valdo ištiesimą įvairiuose etapuose, todėl palengvėja darbas, nes operatorius turi daugiau laiko kitam judesiui suplanuoti.

JOHN DEERE IBC strėlės valdymo sistema išmaniai valdo ištiesimą įvairiuose etapuose

Galinės padėties amortizavimas – sustabdo stiprią apkrovą cilindro galinėse padėtyse ir operatoriui nereikia stebėti strėlės padėčių. Darbas vyksta sklandžiau, o strėlės konstrukcijos ir hidrauliniai cilindrai dėvisi lėčiau.

IBC sustabdo stiprią apkrovą cilindro galinėse padėtyse, operatoriui nereikia stebėti strėlės padėčių

Tikslumas. Strėlė yra labai tiksli ir stabili net ištiesus iki galo.

Strėlė yra labai tiksli ir stabili net ištiesus iki galo.

Greitis. Kai kirtimo galva priartėja prie medžio, ji automatiškai juda pagal pjovimo aukštį. Nupjovus, kai strėlė įtraukiama, medkirtės kirtimo galva automatiškai juda, kol pasiekia apdorojimo aukštį.

 

Nuolydžio režimas. Strėlės galas automatiškai seka reikiama trajektorija. Nuolydžio režimas pareguliuoja trajektoriją dirbant nuolydžiuose.

Strėlės galas automatiškai seka reikiama trajektorija.

 

Medvežės IBC

 

Operatoriai gali reguliuoti IBC sistemos greitį pagal savo poreikius. Jie taip pat gali reguliuoti greitį tarp įvairių strėlės dalių arba keisti tai rankiniu būdu, darbo metu naudodami ilginamąją strėlę. Perjungti IBC į įprastinį strėlės valdymą galima vienu mygtuko paspaudimu. Dirbti paprasta ir patogu.

 

IBC sistemos privalumai medvežėse

Lengvumas ir greitis. IBC strėlė yra labai tiksli ir lengvai valdoma: operatorius gali susitelkti į rąsto sugriebimą, o ne į strėlės judėjimą. Kairioji maža svirtis valdo horizontalų griebtuvo judėjimą.

IBC strėlė yra labai tiksli ir lengvai valdoma.

Vertikalus judėjimas. Dešinioji maža svirtis valdo vertikalų griebtuvo judėjimą.

Dešinioji maža svirtis valdo vertikalų griebtuvo judėjimą.

Elektrinio cilindro galinės padėties amortizavimas. IBC sistemoje yra visų pagrindinės strėlės judėjimo krypčių elektrinis galinės padėties amortizavimas. Sistema švelniai amortizuoja cilindro judėjimą galinėje padėtyje ir sustabdo stiprią apkrovą.

IBC sistemoje – visų pagrindinės strėlės judėjimo krypčių elektrinis galinės padėties amortizavimas.

 

atgal