MANITOU naujienos parodoje BAUMA 2022

Miunchene (Vokietija), 2022 m. spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių. MANITOU grupė, pasaulinė krovos, kėlimo platformų ir žemės ūkiui skirtos krovos technikos lyderė, kurios parodos ekspozicijoje rasite šias naujoves: keturios naujos elektrinės kėlimo platformos, du besisukantys teleskopiniai krautuvai (MRT serija), teleskopiniai krautuvai. Vidutinio kėlimo aukščio teleskopinių krautuvų segmentą papildė keturi nauji 3,5 t keliamosios galios modeliai.

MANITOU naujienų sąrašas:
• perėjimas prie elektrinių kėlimo platformų žmonėms kelti – 7 nauji kėlimo platformų modeliai;
• teleskopiniai krautuvai – pirmasis 100 % elektrinis kompaktiškas teleskopinis krautuvas (MT serija);
• 4 nauji vidutinio kėlimo aukščio teleskopiniai krautuvai;
• naujas didelės keliamosios galios teleskopinių krautuvų asortimentas;
• naujienos kompaktinių krautuvų segmente – papildytas šarnyrinių krautuvų asortimentas ir ULM serijos kompaktiškas teleskopinis krautuvas.

 

Elektrinių kėlimo platformų asortimento pristatymas

 

MANITOU su 4 naujais kėlimo platformų modeliais didina „OXYGEN“ serijos technikos asortimentą. MANITOU su keturiais naujais kėlimo platformų modeliais didina mažos emisijos „OXYGEN“ serijos technikos asortimentą. 200 ATJe modelio kėlimo platformą nelygiam reljefui (darbinis aukštis iki 20 metrų) dabar galima įsigyti su keturiais vairuojamais ratais, kad būtų lengviau manevruoti, ir iki 250 kg keliamosios galios krepšiu, 30 kg daugiau nei ankstesniuose modeliuose. Šių kėlimo platfomų 50 % mažesnės priežiūros sąnaudos, lyginant su modeliais, kuriuose montuojami vidaus degimo varikliai. Nelygiems reljefams skirtų kėlimo platformų asortimente dar du elektra varomi modeliai – 160 ATJe ir 180 ATJe. Šios kėlimo platformos, kurių darbinis aukštis yra atitinkamai 16 metrų ir 18 metrų, taip pat su 50 kg padidintos krovos krepšiais. Taigi šių kėlimo platformų kėlimo platformos keliamas svoris gali būti net 250 kg. Žymiai padidinta 160 ATJ+ e modelio kėlimo platformos keliamoji galia – ji siekia net 400 kg.

Taip pat pateikiamas ir sprendimas darbams ten, kur elektros energijos trūksta arba dar nėra – nuimamas generatorius, jis tinka visoms minėtoms mašinoms ir garantuoja šios technikos darbą savaitei.

Kadangi saugumas yra MANITOU misijos pagrindas, 160, 180 ir 200 ATJe kėlimo platformų modeliuose yra įdiegtas saugos paketas, apsaugantis operatorių ir dirbančią komandą, taip pat įspėjantis transporto parko vadovus apie bet kokį rizikingą elgesį. Saugos paketo naujovės apima pamirštų diržų aptikimą ir kliūčių aplink mašinos važiuoklę aptikimą. „Apšvietimo“ paketas užtikrina didžiausią saugumą platformos pakrovimo ir iškrovimo metu, nes ant kėlimo platformų yra daug žibintų, kad būtų geras matomumas dirbantiems, o ir pati kėlimo platforma būtų matoma. Arnaud Boyer, „MANITOU Group“ rinkodaros ir produktų plėtros viceprezidentas, priduria: „Su visais šiais naujais produktais MANITOU yra pirmasis gamintojas, turintis 100 % elektrinių nelygiems reljefams skirtų kėlimo platformų asortimentą, pritaikytų darbams nuo 16 iki 20 metrų aukštyje“.

Pramoninį asortimentą papildė ir nauja 120 AETJ kėlimo platformos versija. Šiame modelyje montuojami asinchroniniai varikliai, kurie užtikrina patogų darbą. Šios naujos kartos šarnyrinės kėlimo platformos aprūpintos ta pačia diagnostikos sistema kaip ir nelygių vietovių asortimento technika, kad būtų galima greitai atlikti techninę priežiūrą, nereikalaujant papildomų įrankių.

 

Pristatytas elektrinis MANITOU teleskopinis krautuvas MT 625e

 

MANITOU pristatė savo pirmąjį 100 % elektrinį kompaktišką teleskopinį krautuvą. MANITOU taip pat papildo savo kompaktiškų teleskopinių krautuvų asortimentą, pristatydama savo pirmąjį 100 % elektrinį kompaktišką teleskopinį krautuvą. MT 625e, kurio keliamoji galia 2,5 tonos ir maksimalus kėlimo aukštis siekia 6 metrus, garantuoja tokį pat gerą našumą kaip ir dirbant modeliais su vidaus degimo varikliais. Krautuvas yra tokio pat dydžio, kaip ir modeliai su vidaus degimo varikliais. MT serija skirta talkinti statybos darbuose.

Šis modelis su 25 arba 33 kWh ličio jonų akumuliatoriumi 56 % sumažina techninės priežiūros sąnaudas,  daug dėmesio skirta kasdienės techninės priežiūros palengvinimui. MT 625e puikiai tinka darbams patalpose ar miesto centre, renovuojant istorinius pastatus. MT 625e privalumai tokie kaip ir visuose MANITOU kompaktiškuose teleskopiniuose krautuvuose, nuo saugos paketo ir „Harmony“ ekrano, užtikrinančio saugų ir paprastą naudojimą.

 

Naujas elektrinių rotacinių teleskopinių krautuvų asortimentas

 

MANITOU MRT serijos rotacinių teleskopinių krautuvų gretas papildė 2 modeliai, 6 versijos.

MANITOU MRT serijos rotacinių teleskopinių krautuvų gretas papildė 2 modeliai, 6 versijos. Pristatyti elektriniai rotacinių teleskopinių krautuvų modeliai MRT 2260e ir MRT 2660e iš naujausio VISION+ asortimento. 6 tonų keliamosios galios ir atitinkamai 22 metrų ir 26 metrų kėlimo aukščio modeliai pasižymi tuo pačiu našumo lygiu kaip ir modeliai su vidaus degimo varikliais. 700 V/65 kWh ličio jonų akumuliatoriai užtikrina optimalų šių modelių naudojimą net ir sudėtingomis Šiaurės Europos klimato sąlygomis. Norint padidinti darbo laiką dar 4 valandomis, galima komplektuoti antrą 700 V/65 kWh bateriją.

Naudotojai turės trečią versiją su hibridine šių modelių versija. Ši konfigūracija pagerins lankstumą, ypač tada, kai yra ilgos kelionės tarp dviejų vietų arba akumuliatorių įkrovimui vietose, kuriose ne visada yra laisvų elektros įkrovimo vietų. Be to, šiuose dviejuose modeliuose yra keletas įkrovimo režimo parinkčių: integruotas 11 kW įkroviklis, kuriuo naudojantis akumuliatorius galima įkrauti per 4 valandas 30 minučių, o taip papt integruotas 22 kW įkroviklis – akumuliatorių įkrovimas trunka tik 2 valandas 15 minučių. Dar greitesnis sprendimas pasiekiamas naudotojams, kuri turi kitą integruotą įkroviklį, leidžiantį akumuliatorius įkrauti greičiau nei per valandą. Atkreipkite dėmesį, kad įkrovimo šaltinis turi būti 400 VAC. Naudodama šias galimybes, MANITOU operatoriams siūlo didesnį lankstumą atsižvelgiant į vartotojų poreikius.

 

Keturi nauji vidutinio kėlimo aukščio teleskopiniai krautuvai

 

MANITOU pristato keturis naujus statybų sektoriui skirtų teleskopinių krautuvų su vidaus degimo varikliais modelius. MT 735, MT 935, MT 1135 ir MT 1335 serijų modeliai gali kelti krovinius atitinkamai į 7 ar net 13 metrų aukštį. Jų keliamoji galia – 3,5 tonos. 11 metrų ir 13 metrų modeliai galimi su dviem transmisijos versijomis – hidrodinamine arba hidrostatine, kad atitiktų skirtingus vartotojų poreikius. Tiems patiems modeliams taip pat galimi du varikliai – 75 AG arba 100 AG.

Šiuose teleskopiniuose krautuvuose montuojami tokie pat prietaisų skydeliai kaip ir ankstesniuose modeliuose, su „Harmony“ ekranu, taip pat yra DSB mygtukai, kuriuos lengva ir paprasta perkelti į operatoriui patogią vietą.

Šiuose keturiuose modeliuose montuojama nauja kabina, kuri užtikrina dar geresnį panoraminį vaizdą, o naujas priekinis stiklas yra dar žemiau, kad būtų geriau matomas krovinys nuleidus strėlę. Be to bus lengviau keisti darbinius priedus. Taip pat buvo sukurtas naujas siauresnis, tvirtesnis slankių šakių vežimėlis, siekiant optimizuoti matomumą nuleidus strėlę. Naujos stogo apsauginės grotelės su nuožulniomis mentėmis užbaigia naujovių sąrašą.

Naujieji modeliai su erdvesne kabina išlieka gana kompaktiški, jų bendras plotis yra 2,28 metro, įskaitant priekinius stabilizatorius (modelių MT 1135 ir MT 1335), todėl jie idealiai tinka naudoti nedidelėse darbo vietose. Siekiant užtikrinti saugų pakrovimą/iškrovimą transportuojant krautuvus, šiuos keturis modelius galima gabenti konteineryje nenuimant ratų. Šiuose naujuose modeliuose taip pat yra šakių tvirtinimo sistema. Modeliai pasižymi aukštu našumo lygiu su „Autopower“ sistema (yra hidrostatinės pavarų dėžės modeliuose), kuri automatiškai reguliuoja variklio sūkius, naudojant vairasvirtę, judinant strėlę, nespaudžiant akceleratoriaus pedalo.

MANITOU MT 1335 yra „HA“ versija, tai reiškia, kad jis yra suderinamas su kėlimo platforma tik su hidrostatine transmisija. Kaip ir visuose MT serijos modeliuose, naujuose modeliuose standartiškai sumontuotas automatinis stovėjimo stabdis, „Easy Step“ laiptelis, kad būtų lengviau įlipti ir išlipti iš kabinos, taip pat oranžinis saugos diržas, kad būtų lengviau patikrinti, ar vairuotojas laikosi saugos priemonių. MT 1135 ir MT 1335 modeliuose yra rėmo išlyginimo funkcija, kad darbas būtų dar saugesnis.

Siekiant palengvinti kasdienės priežiūros darbus, buvo įdiegtos naujovės – centralizuoti tepimo taškai mašinos gale ir greita prieiga prie strėlės komponentų gale. Visi šie modeliai taip pat galimi su „Start & Stop“ funkcija. Pirmieji modeliai bus pristatyti iki 2023 m. pabaigos.

Naujieji 3,5 t keliamosios galios MT serijos teleskopiniai krautuvai

MT serijos modelis

Kėlimo galia (t)

Kėlimo aukštis (m)

Variklio galia (AG)

Maksimalus siekis į priekį (m)

Transmisija

MT 735

3.5

7

75

4

Hidrodinaminė

MT 935

3.5

9

75

6,40

Hidrodinaminė

MT 1135

3.5

11

75/100

7,20

Hidrodinaminė/Hidrostatinė

MT 1335

3.5

13

75/100

8,65

Hidrodinaminė/Hidrostatinė

 

Naujas kompaktinis teleskopinis krautuvas – ULM serija

 

ULM serijos teleskopinis krautuvas lengvai telpa priekaboje, kurios bendroji masė yra 3 500 kgŠiais metais pristatytas itin kompaktiškas ULM (Ultra Light Manitou) serijos teleskopinis krautuvas atitinka vartotojų, norinčių lengvai valdomos mašinos, kurią būtų galima lengvai transportuoti iš vienos vietos į kitą, lūkesčius. Mažiau nei 3 tonas sveriantis krautuvas lengvai telpa priekaboje, kurios bendroji masė yra 3 500 kg. ULM serijos teleskopinio krautuvo išmatavimai: 1,49 metro pločio ir 1,92 metro aukščio. Jo matmenys yra vieni kompaktiškiausių rinkoje, tad jį lengva naudoti ankštose erdvėse, ypač dirbant pastatuose ar manevruojant renovacijos vietose, tvarkant betoninių blokelių ar plytų padėklus. ULM yra dviejų versijų: 1,25 tonos ir 1,5 tonos keliamosios galios, o kėlimo aukštis – 4,30 metro. Siekiant didesnio saugumo ir matomumo, saugos grotelės buvo pakeistos smūgiams atspariu polikarbonato stoglangiu, kuris puikiai atitinka FOPS standarto reikalavimus. Puikus matomumas operatoriui ir į šoną, nes hidraulinės žarnos yra strėlės viduje, o variklio dangtis yra žemai, į dešinę nuo operatoriaus.

 „Stop & Start“ funkcija užtikrina maždaug 10 eurų per valandą tuščiosios eigos TCO sumažinimą (sumažėja mašinos nusidėvėjimas, degalų sąnaudos ir prevencinė priežiūra).

ULM serijos teleskopiniai krautuvai

 

ULM 412 H

ULM 415 H

Kėlimo aukštis (m)

4,30 

4,30 

Kėlimo galia (t)

1 250 

1 500 

Prošvaisa (m)

0,29 

0,29 

Krautuvo plotis (m)

1,49 

1,49 

Krautuvo aukštis (m)

1,92 

1,92 

Variklio galia (AG)

35 

35

 

Vienas iš plačiausių šarnyrinių krautuvų asortimentų rinkoje

 

MANITOU 12 naujų modelių išplėtė šarnyrinių krautuvų asortimentą.MANITOU 12 naujų modelių išplėtė šarnyrinių krautuvų asortimentą, kurį dabar sudarys 22 modeliai. MANITOU MLA („Manitou Loader Articulated“) serijos šarnyrinių krautuvų keliamoji galia svyruoja nuo 700 kg iki 1,5 tonos, o kėlimo aukštis yra nuo 2,50 iki 3,07 metro. Siekiant pasiūlyti kiekvienam modeliui pritaikytą eksploatacinių savybių lygį, 2 ir 3 serijų modeliuose sumontuotas 25 AG EURO V pakopos emisijas atitinkantis variklis, o 4 ir 5 serijose – 48 AG varikliai. Visas asortimentas leidžia patenkinti labai įvairius poreikius. Didžiausi MANITOU šarnyriniai krautuvai užtikrina iki 3,3 tonos keliamąją galią.

Nauji modeliai buvo specialiai sukurti statyboms (MLA 3-25 H-C ir MLA 4-50 H-C), skirti palečių šakėmis krauti padėklus nedidelėse erdvėse, kur kompaktiškumas yra būtinas. MANITOU MLA 2-25 H modelis turi hidraulinį variklį kiekvienam ratui, kad šios mažos mašinos būtų dar manevringesnės net ir nedidelėse, siaurose darbo vietose. Siekiant palengvinti šių krautuvų judėjimą tarp skirtingų darbo vietų, modeliai taip pat gali būti pervežami naudojant iki 3500 kg bendrosios masės priekabą. Šarnyrinių krautuvų svoris svyruoja nuo 1,5 tonos (2 serija) iki 2,6 tonos (5 serijos modeliams). Šis pranašumas leidžia MANITOU prisitaikyti prie nuomos rinkos poreikių, kai reikia per labai trumpą laiką pervežti techniką į vis kitą darbo vietą.

6 nauji MANITOU šarnyrinių krautuvų modeliai: MLA 2-25 H, MLA 3-25 H-C, MLA 3-25 H, MLA 4-50 H-C, MLA 4-50 H, MLA 5-50 H.

 

Naujas sunkiasvorių teleskopinių krautuvų asortimentas

 

Naujoji MHT serija sukurta taip, kad būtų galima visiškai saugiai tvarkyti sunkius ir didelių gabaritų krovinius Naujoji MHT serija buvo sukurta taip, kad būtų galima visiškai saugiai tvarkyti sunkius ir didelių gabaritų krovinius visų tipų reljefuose. Jo eksploatacinės savybės buvo gerokai patobulintos, o keliamoji galia gali būti nuo 9 iki 33 tonų, darbinis aukštis gali siekti 12 metrų.

Buvo patobulinta ergonomika – patogi ir lengvai pasiekiama operatoriaus darbo vieta su plačiais, neslystančiais laipteliais, didelėmis durimis ir „Easy Step“ grindų išpjova, leidžiančia saugiai įlipti ir išlipti į ir iš kabinos. Naujoji MANITOU JSM vairasvirtė dabar dar patogesnė.

Tarp asortimento modelių parodoje BAUMA pristatyta naujoji MHT-X 11250 versija skirta dirbti kalnakasybos sektoriuose, kurios kėlimo aukštis yra 11 metrų, o maksimali keliamoji galia – 25 tonos. Šis universalus modelis sukurtas saugiam sunkių, didelių gabaritų krovinių tvarkymui, ypač kasybos priežiūros darbams. Ergonomika buvo patobulinta patogia, lengvai pasiekiama vairuotojo kabina su plačiais neslystančiais laipteliais ir plačiomis durimis.

MHT-X 11250 modelis yra su galinga hidrauline sistema, kuri užtikrina 275 l/min srautą ir garantuoja labai aukštą našumo lygį. Pažymėtina, kad variklio sūkiai „Eco-Mode“ funkcijos pagalba automatiškai prisitaiko prie transmisijos poreikių. Šią sistemą galima įjungti iš kabinos ir taip sumažinti degalų sąnaudas kelionės metu.

 

Naujas modeliavimo įrankis

 

Siekdama toliau plėtoti savo paslaugų spektrą, MANITOU pradeda savo gaminių modeliavimą statybų rinkai. Visame pasaulyje (prancūzų ir anglų kalbomis) BIM bibliotekoje per manitou.com svetainę, BIM architektai, modeliuotojai ir dizaineriai gali lengvai įdiegti MANITOU mašinas į savo darbo aplinką statybos projektų metu.

BIM (pastato informacijos modeliavimas) reiškia statybos informacijos modeliavimo įrankius, kurie apima kiekvieną projekto etapą, nuo projektavimo iki griovimo. Šis modeliavimas suteikia vartotojams visiškai įtraukiančią patirtį, padeda priimti sprendimus ir supaprastinti darbų eigą. Ši duomenų bazė yra nemokama ir lengvai pasiekiama: tiesiog susikurkite paskyrą, kad galėtumėte pasiekti visus 3D modelius.

 

„Reviv’oil“ – nauja paslauga klientams

 

Šiais metais „Manitou Group“ pradeda naują programą, kuri skirta užkirsti kelią hidrauliniams gedimams. Ši programa, pavadinta „Reviv’oil“, apima hidraulinės alyvos filtravimą. Ši programa lengvai įgyvendinama naudojant specialius įrankius. Šią paslaugą dirbtuvėse atlieka MANITOU atstovų tinklo inžinieriai. Galutinis tikslas – išvengti mašinos prastovų ir taip sumažinti vartotojų išlaidas.

Atgal